pentrucasamea.ro

- Advertisement -

dubaiaromas.ro

- Advertisement -

- Advertisement -

ALEGERI PARLAMENTARE 2016. LISTA completă a candidaţilor PNL

sigla-pnlALEGERI PARLAMENTARE 2016. Daniel Fenechiu, fost lider al PPDD, candidează din partea PNL pentru un post de senator în judeţul Bacău. Tudor Barbu, şi el fost membru al PPDD, candidează la Gorj iar Daniel Zamfir, iniţiatorul legii dării în plată, la Braşov. La Camera Deputaţilor, lista PNL pentru Bucureşti este deschisă de Adriana Săftoiu, urmată de Eugen Nicolăescu. Aleasă recent, cu scandal, preşedinte unic al filialei PNL din Sectorul 2, Anca Boagiu a primit al doilea loc pe lista din Maramureş, în urma mamei lui Cătălin Cherecheş, cel ales primar în Baia Mare în timp ce era în arest preventiv.

SENAT

Judeţ Nume Profesie Varsta
Alba Pereș Alexandru Inginer agronom 64
Arad Cristina Ioan Jurist 41
Șcheau Ion Jurist 42
Argeș Popa Ioan Inginer agronom 49
Doru Olimpia Contabil 49
Bacău Fenechiu Daniel Avocat 47
Lazăr Constantin
Bihor Popa Cornel Profesor de fizica 65
Suciu Nicolae Doctor 62
Bistrița-Năsăud Turc Ioan Jurist 47
Botoșani Șoptică Costel Profesor 49
Brăila Cîrligea Florin Eugen
Brașov Zamfir Daniel Catalin inginer contructor 49
David Dragos Florin inginer mecanic 48
Buzău Teodor Atanasiu Inginer 54
Călărași Filipescu Raducu George Economist 60
Caraș-Severin Vela Ion Marcel Inginer 53
Cluj Nicoară Marius-Petre Inginer 57
Tuluc Calin-Marin Avocat 40
Constanța Chitac Vergil Inginer 54
Varga Lucia Ana Inginer 49
Covasna Tabalai Gheorghe
Dâmbovița Caracota Iancu actor 63
Dolj Oprea Mario Ovidiu Inginer, jurist 50
Calin Cosmin Petrut Jurist 40
Galați Stângă George Cătălin Jurist 34
Radu Valentin Inginer 37
Giurgiu Vlaicu Dan Analist politic 39
Gorj Tudor Barbu Jurist 57
Harghita Buzila Sebastian
Hunedoara Hărău Eleonora Carmen Economist 56
Ialomița Pocora Cristina Ancuta Analist politic 37
Iași Scântei Laura-Iuliana Jurist 42
Popa Mihaela Profesor 54
Ilfov Pauliuc Nicoleta Avocat 45
Maramureș Dolha Mircea Jurist 47
Mehedinți Bălu Marius Inginer 48
Mureș Chirteș Ioan Cristian Inginer 44
Neamț Țapu Nazare Eugen Inginer 54
Olt Mirea Siminica
Prahova  Dumitrescu Iulian Inginer, economist 44
 Guran Virgil Economist 51
Sălaj Ilea George Bogdan Avocat 34
Satu-Mare Albu Adrian Medic 58
Sibiu Mircea Cazan Inginer 54
Suceava Cadariu Constantin Daniel Inginer mecanic 49
Miron Vasilica Steliana Avocat 39
Teleorman Pîrvulescu Eugen Inginer 43
Timiș Alina Gorghiu Avocat 38
Mariana Nagy
Tulcea Motoc Octavian Inginer 53
Vâlcea Bulacu Romulus Inginer diplomat, jurist 60
Vaslui Tătaru Nelu Doctor, Medic chirurg 44
Vrancea Toma Cătălin Dumitru Profesor 38
București Leon Dănăilă Medic, academician 83
Florin Câtu Economist 44
Hildegard Helene Brandl Arhitect 43

CAMERA DEPUTAŢILOR

Judeţ Nume Profesie Varsta
Alba Roman Florin Claudiu Economist 42
Olar Corneliu Jurist 57
Răcuci Claudiu Vasile Inginer 45
Arad Varga Glad-Aurel Economist 30
Pistru-Popa Eusebiu-Manea Inginer mecanic 50
Boghicevici Claudia Economist 41
Bîlcea Ovidiu-Sergiu Economist 36
Argeș Bica Danut Inginer mecanic 58
Sirbu Ioan Medic 58
Constantinescu Lidia Jurist 47
Bacău Palăr Ionel Manager 44
Lungu Tudorița Economist 54
Năstasă Claudiu Constantin Inginer mecanic 38
Jitaru Narcis Economist 31
Bihor Ghilea Gavrila Economist 59
Chereches Florica Inginer; economist 56
Cupsa Ioan Inginer; avocat 51
Kiss Janos Avocat 41
Bistrița-Năsăud Sighiartău Robert Ionatan Economist 28
Moldovan Doris Gabriela Analist politic 42
Botoșani Achiței Vasile Cristian Inginer 47
Roman Constantin Cristian Inginer mecanic 51
Gireadă Dumitru Verginel Analist politic 48
Brăila Ioniță Antoneta
Varga Vasile
Brașov Mares Mara Expert politici publice europene 24
Andronache Gabriel Jurist 42
Top – Ferghete Floriana Carmen Economist 56
Neculoiu Marius Doctor 51
Buzău Romanescu Cristinel Antrenor tenis 57
Tănase Antonel Economist 44
Călărași Predoiu Marian Catalin Avocat,profesor 48
Surdu Raluca Avocat 38
Caraș-Severin Schelean-Somfelean Valeria Diana Avocat 35
Dacica Adrian Laurentiu Profesor antrenor 53
Cluj Stamatian Vasile Florin Medic 64
Oros Nechita-Adrian Doctor in medicina veterinara 51
Moldovan Sorin-Dan Analist politic
Minzat Marius-Dorel Inginer 57
Constanța Hutuca Bogdan Iulian Economist 49
Boroianu Robert Aurel Inginer 46
Marcu Ana Jurist 38
Niculescu George Sergiu Jurist 36
Covasna Bote Corina
Dâmbovița Preda Cezar Inginer 57
Vladu Iulian Inginer 55
Dolj Giugea Nicolae inginer 54
Stroe Ionut Marian inginer, jurist 37
Pasculescu Veta inginer agronom 50
Galați Dobre Victor Paul Inginer 64
Ciumacenco Nicușor Doctor stomatolog 41
Scarlat George Economist 37
Zamfir Constantin Mecanic 43
Giurgiu Ștefan Gheorghe Inginer 55
Măroiu Marian Economist 51
Gorj Dan Vîlceanu Economist 37
Severus Militaru Inginer
Harghita Proca Ion
Hunedoara Heiuș Lucian Economist, inginer 51
Gligor Dorin Oliviu Inginer 50
Goia Marcel Adrian Ofiter 54
Ialomița Gheorghe Tinel Inginer silvic 52
Ionescu Aurelian Avocat 39
Iași Bodea Marius Economist 39
Oprea Dumitru Doctor in Stiinte Economice 64
Alexe Costel Doctor in Climatologie 33
Muraru Alexandru Cercetator doctor 33
Brătescu Liviu Doctor în istorie 42
Ilfov Gheorghe Andrei Daniel Istoric 31
Culeafa Mihai Jurist 45
Maramureș Cherecheș Viorica Medic primar general 61
Boagiu Anca-Daniela Inginer 48
Mehedinți Popescu Virgil Daniel Economist 48
Saceanu Dan Constantin Jurist 54
Mureș Oprișcan Mihai Doru Inginer 61
Urcan Ionaș Florin Jurist 42
Neamț Cozmanciuc Mugur Jurist 38
Leoreanu Laurențiu Economist 51
Drăgușanu Vasile Cătălin Inginer 37
Olt Știrbu Gigel Sorinel Preot 45
Moisescu Ion Economist 50
Prahova Ionescu George Economist 48
Prisca Razvan Sorin Avocat 29
Anastase Roberta Alma Sociolog 40
Dumbravanu Paul Avocat 37
Sălaj Bode Lucian Nicolae Inginer 42
Haller Otto Inginer 60
Satu-Mare Nicoară Romeo Florin Analist politic 44
Enatescu Maria Emilia Avocat 44
Sibiu Raluca Turcan Economist 40
Nicolae Neagu Inginer 56
Constantin Sovaiala Jurist 56
Suceava Balan Ioan Manager 49
Fador Angelica Jurist 39
Gheorghiu Bogdan Actor 41
Mihalescul Dumitru 62
Surugiu Radu-Iulian Analist politic 32
Teleorman Calista Mara Daniela 25
Murar Mihai Sorin Profesor 47
Timiș Marilen Pirtea Profesor universitar doctor 43
Ben Oni Ardelean Doctor in stiinte politice si teologie 41
Pavel Popescu
Liliana Onet Jurist 46
Tulcea Gudu Vasile Inginer agronom 62
Siscu George Ofiter de marina 51
Vâlcea Buican Cristian Informatician 50
Stănculescu Victor-George Avocat 38
Vaslui Olteanu Daniel Jurist 48
Iovu Oana-Viviana Avocat 42
Vrancea Ștefan Ion Inginer electromecanic 48
Bostan Liviu Profesor 50
București Adriana Săftoiu Politician 49
Eugen Nicolăescu Doctor în Științe Economice 61
Ovidiu Raețchi Politolog, scriitor 37
Cristina Trăilă Avocat 40
Florin-Alexandru Alexe Economist 37
Sulfina Barbu Inginer geolog 49
Marius Vintilă Economist 34
250 Vizualizari

- ADS -

Lasă un răspuns

Adresa dvs. de e-mail nu va fi publică.