bottegaverde.ro

ALEGERI PARLAMENTARE 2016: Lista completă a candidaţilor PRU

0

Partidul România Unită (PRU) a publicat listele complete cu numele candidaților pentru alegerile parlamentare din 11 decembrie. 

 pru-copy

Alături de numele candidaților, PRU a publicat și profesiile acestora.

Vezi mai jos lista, preluată de pe site-ul PRU:

ALBA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Radu Cristian –  profesor

Cristea Cristian Traian – viceprimar Com. Avram Iancu, silvicultor

Oniga Nicolae – șef schimb

Țoțonea Alexandru Andrei – farmacist

Popescu C-tin – tehnician mecatronist

Coman Ana Maria – economist

Dragomir Ioan – consilier local

 

SENAT

 

Lupu Ovidiu Cătălin – inginer

Medrea Cosmin Nicolae – profesor

Salău Marius – administrator

Cioran Cristian Paul – manager vânzări

 

ARAD

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Mureșan Adrian Pavel –  jurist

Țica Vasile – ocupația – jurist

Ranca Ramona Florina – economist

Petruța Viorel –viceprimar, profesia – agent turism

Spătaru Fabian Nicolae – inginer

Curta C-tin – tehnician

Malița Ioan – economist

Popa Alexandra Maria – jurist

Subu Dorel Nicușor – operator punct termic

 

SENAT

 

Otilia Țigănaș – medic

Dorin Maghici – inginer

Toduța Dimitrie – viceprimar

Iancu Petru – inginer zootehnist

Petruța Gheorghina Mihaela – farmacist

 

ARGEȘ

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Marius Manolache – deputat, profesia – avocat

Costea Alexandru Valentin – inginer

Vlad C-tin Cătălin – inginer

Bucur Oliver – administrator

Stoian Ion Liviu – antreprenor

Iftode Adina – designer

Coman Daniel – economist

Mincu Gheorghe Sorinel – administrator

Graur Sever- maistru tehnician

Iftode Sabina – operator PC

Mișurnov Valeriu – economist

Barascu Narcis Ionuț – inginer

 

SENAT

 

Făgărașu Silviu – inginer geodez

Constantinescu Ion –  inginer

Diaconu Gheorghe – inginer

Gherman Armin Marian – jurist

Cușmir Vasilica – designer vestimentar

Gherghescu C-tin Marian – operator industrial

 

BACĂU

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Isăilă Marius Ovidiu – senator, profesia – jurist

Lungu Ștefan – jurist

Nechifor Eugen – pensionar, fost ofițer MApN

Dragomir Stelian, pensionar, fost ofițer MAI

Dragomir Cristian – administrator

Șutu Cătălina – avocat

Cipcă Ionuț – liber profesionist

Dominteanu Narcis Dorinel – inspector Resurse Umane

Nechifor Iacob – pensionar, fost inginer

Marcovici Cornelia Daniela – tehnician transport

Durcan Luminița – manager producție medicamente

Pătrîntaș Andrei Ionuț – administrator

Neagu Corneliu – pensionar, fost inginer

 

SENAT

 

Corodeanu Gabi – profesor

Cudla Silviu Lucian – jurist

Nechita Tiberiu – inginer

Zaharia Constantin – pensionar, fost ofițer MApN

Duhalmu Dorina, pensionar, contabil

Anghel Rodica – pensionar, economist

 

BIHOR

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Romoșan Ioan Dorel – conferențiar universitar

Matiuța Hunyadi – Ilona Ezster – medic

Bughiu Petru – logistician

Ionel Alexandra Lidia – filolog, doctorand

Marușca Dumitru – pensionar, economist

Ținc Teodora – jurist

Ghețe Cristian Adrian – economist

Paina Georgeta Florentina – ospătar

Bocra Marius Gabriel – agent turism

Ionel Alexandru Ioan – pensionar, fost subinginer

Brișcan Gheorghe – pensionar, fost inginer

Mândrilă Ioan Nicu – administrator

 

SENAT

 

Cornuțiu Gavril – profesor universitar asociat, profesia – medic psihiatru

Lezeu Cosmin Dacian – coordonator zona termoficare

Mărcuș Ioan Gavrilă – pensionar, fost ofițer MApN

Foran Angela Ana – economist

Drecin Mihai Dorin – profesor universitar

Balla Sandor Ferencz – fermier

 

BISTRIȚA NĂSĂUD

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Cotuțiu Viorel – inginer

Feldrihan Viorel –  inginer

Odorhean Dorina Rodica – asistent farmacie

Tîrziu Ioan – jurist

Pop Floare – învățătoare

Odorhean Mirela – economist

Bota Dumitru – inginer

 

SENAT

 

Mate Ioan – inginer

Baciu Simion – pensionar MAI, fost comisar

Felecan Ioan – inginer

Roman Marițica – economist

 

BOTOȘANI

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Teju Sorin – deputat, profesia- jurist

Calistru Mircea – economist

Cristescu Marius – arbitru judiciar

Luca Mihaela – confectioner încălțăminte

Alecu Daniel – profesor

Moisuc Florin – pensionar, fost funcționar public

Cojocariu Ioan – jurist

Bîldea Nicolae – pensionar, fost profesor

 

SENAT

 

Jurgiu Ionel Marian – arbitru judiciar

Cazacu Robert Cezar – inginer economist

Simion Ioan – bucătar

Anița Emanuela Angela – inspector credite

Căuneac Răzvan – economist

 

BRĂILA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Petrea Dorin Silviu – deputat, profesia economist

Herea Angel Robert – economist

Popa Ioana – contabil

Isac Fani – inginer

Apostol Gigel – economist

Tudoran Fănel – agent gestiune

Matei Dorin – inginer

 

SENAT

 

Șergan Nichita – antrenor kaiac canoe

Dogărescu Marius – economist

Sălbatecu Fănel – jurist

Ion Alexandru – economist

 

BRAȘOV

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Sturzu Mihai Răzvan – deputat, profesia – jurnalist

Cojocaru Stelian – pilot instructor

Sandu Ana – psiholog

Goșler Lucia – pensionar, jurist

Mărgineanu Valentin – electromecanic

Moise Maria Alice – inginer

 

SENAT

 

Goidescu Ionel – inginer

Radu Ștefan Daniel – tehnician agronom

Bularcă Răzvan – asistent universitar

Stroie Gabriela – economist

Kozak Olteanu Larisa Sânziana – economist

Crăciun Ioan Sorin – inginer constructor

 

BUZĂU

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Ilie Emilian Ionuț –  inginer

Mirică Gheorghe – pensionar, economist

Burlacu Radu – student

Enciu Mihaela – asistent medical chirurgie

Dascălu Leonard Andrei – sociolog

Berechet Georgiana – masterand

Anghel Adrian Eduard – jurist

Rotaru Ana Maria – contabil statistician

Iamandi Amalia Ionela – profesor

 

SENAT

 

Radu Cornel – specialist științe administrative

Constantinescu Eugen Marius – pensionar, arheolog

Voicu Nicolae – inginer fizician

Liuț Luminița Florina – tehnician

 

CARAȘ SEVERIN

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Pasăre Ionel Claudiu – expert studii securitate

Ceachir Ștefan Iulian – economist

Bereski Lăpădat Marilena Adriana – mecanic

Haramuz Pavel Cătălin – tehnician silvic

Rădoi Nicolae – technician silvic

Iancovici Mile Ștefan – inginer mechanic

Binișan Ilie Octavian – șef dep. vânzări

 

SENAT

 

Jurchescu Mihai Dorel – economist

Jura Petru Cosmin  – inginer mecanic

Șpan Sebastian Tudor – economist

Borceanu Maria Magdalena – contabil

 

CĂLĂRAȘI

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Bălan Angela Mihaela – profesor

Buricea Alexandru Eduard – inginer silvic

Berbec Ștefan Alexandru – jurist

Coman Valentin – silvicultor

Nuțu Marian – asistent social

Țuțu Ionuț Georgian – merceolog

 

SENAT

 

Negoiță Octavian – inginer

Cârjila Georgeta –  expert contabil

Crângașu Ionuț – inginer sanitar

Alămureanu Vasile- pensionar, fost inginer agronom

 

 

CONSTANȚA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Bădrăgan Dumitru – avocat

Khraibani Camelia – deputat, profesia medic

Negrea Ioan – inginer

Sărăcilă Lucia – manager serviciu public

Zaharia Maria – funcționar public

Șerban Ion – inginer mecanic

Băluță Constantin – jurnalist

Giurgiu Laurențiu Ion – masterand

Coman George Liviu – jurist

 

SENAT

 

Darie Gheorghe Cristian – inginer

Osman Narcis – economist

Cîrnu Marian – economist

Maringic Ștefan – căpitan specialist

Ilie Laurențiu – tehnician constructor nave

Muscoiu Florin – topograf

Ciovei Sofia – pensionar, fost profesor

 

CLUJ

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Giurgiu Mircia – lector universitar

Someșfălean Narcis Viorel Florin – economist

Ungurean Bogdan – agent bursă

Crișan Alexandru Vlad – manager securitate

Balc Mihai Bogdan – economist

Lungu Paula Ioana – administrație publică

Constantinescu George – manager asigurări

 

SENAT

 

Cordoș Alexandru – senator, profesia – jurist

Ștefan Constantin Dănuț – informatician

Mitea Liviu Mircea – pensionar, fost economist

Bica Corina – asistentă medical

Sas Ioan – pensionar, fost economist

Fulop Iosif – pensionar, fost inginer mecanic

 

COVASNA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Agrigoroei Gică – jurist

Diaconu Ion – administrator

Iorescu Ramona – profesor

Avram Iancu – administrator

Tohonean Rodica – tehnician

Tincu Vasile – inginer

 

SENAT

 

Popica Aneta – pensionară, fost profesor

Manole Victor – pensionar, fost jurist

Iorescu Ana Maria – economist

Toader Anton – pensionar, fost inginer

 

DÂMBOVIȚA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Tănase Răzvan Ionuț – deputat, profesia – inginer

Mitroi Leonard Paul – manager

Năstase Adrian Iulian – inginer

Culcer Gheroghe – electronist

Pârău Costel – paramedic

Necșoiu Vasile Sorin – tehnician instalații electrice

Mărăcinaru Constantin- mecanic

Ioniță Marius Cătălin – economist

Grigore Mihaela – inginer

 

SENAT

 

Tănăsescu Claudiu – medic

Paraschiv Marcel – profesor

Mîndrican Mihai – inginer

Ștefănescu Florentina Daniela – tehnician mecano-energetic

Mărăcinaru Constantin – mecanic

 

DOLJ

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Petrescu Petre – deputat, economist

Dascălu Ion – pensionar, fost economist

Ceană Mihaela – economist

Albăstroiu Gheorghe – jurist

Moșoiu Constantin – inginer energetician

Tudorașcu Raul Petrișor – medic

Pîrvu Ilie – inginer

Călin Jenică – pensionar, jurist

 

SENAT

 

Stoian Ghiocel Daniel – expert comunicare

Naon Ioan Mișu – pensionar, fost ofițer MApN

Dina Paul – consilier juridic

Lungu George – pensionar, fost ofițer MApN

Vîrdoi Georgiana – economist

Tănasie Florea Valentin – pensionar MAI, jurist

 

GALAȚI

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Saghian Gheorghe – senator, profesia – inginer agronom

Răvoiu Anca – farmacist

Racoviță Alin Nicușor – președinte GAL,  inginer

Goria Andreea Mihaela – specialist Relații Internaționale

Munteanu Marius – manager, profesia inginer

Dimofte Antoaneta – inginer

Bejan Petrică – pensionar, jurist

Sîncu Sorin – jurist

Tudor Costel – inginer metalurgic

Grigoraș Cristina – student Fac. de farmacie

Dinu Daniel Romeo – administrator

 

SENAT

 

Zanopol Horia Cosmin – avocat

Ghițău Doina – inginer

Marin Cristian – electrician

Buglea Iulian – electromecanic

Achiricioaei Constantin – ofițer naval

Drugan Steluța – tehnolog

 

GIURGIU

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Gheorghe Gigi – inspector vamal

Mihăilă Stelian – pensionar MAI, profesia jurist

Răuță Ion Nicu – pensionar MAI, profesia jurist

Roșca Liviu Dan – profesor atletism

Stănilă Amelia Lavinia – asistent medical

Gheorghe Andrei Ionut – profesor

 

SENAT

 

Lupu Șerban Marius Cătălin –director Institutul de Pedologie si Agrochimie

Zanfir George – pensionar MAI, profesia – jurist

Trandafir Marinel Gabriel – jurist

Florescu Mihaela – asistent medical

 

GORJ

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Bugă Robert – economist

Mrejeru Constantin – economist

Cîrstoniu Dan – inginer

Bîjnea Violeta – inginer

Găman Sergiu – antrenor fotbal

Roibu Iancu Claudiu – inginer

Bugă Rudi – economist

 

SENAT

 

Predoiu Constantin – inginer minier

Rotaru Viorel – electronist

Sanda Ggheorghe – viceprimar, manager

Popescu Cristina – jurist

 

HARGHITA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Vasile Țifrea – avocat

Keszler Manuela – laborant

Cojocaru Costel Marian – cadru militar în rezervă

Boboc Ioan – cadru militar în rezervă

Gavrilescu Ioan – cadru militar în rezervă

Moldovan Chirilă – cadru militar în rezervă

Urzică Adrian – technician agricol

 

SENAT

 

Popa Ioan – profesor

Barbos Maria Cristina – contabil

Keszler Andrei – profesor

Marcu Constantin Florin – conducător auto

 

HUNEDOARA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Rudeanu Mihail Nicolae – pensionar, medic veterinar

Romanescu Mircea Eugen – inginer electromencanic

Stanciu Gorun Lucian – director comercial

Leucian Cristian Serafim – inginer

Ardelean Marius Cătălin – electrician

Toderaș Mircea Iuliu – manager

Racoviță Petre – economist

Toderaș Elena Laura – specialist PR

 

SENAT

 

Șusman Iosif Sebastian – avocat

Doncea Ieronim Fănel –  jurist

Perța Tănase – pensionar, economist

Botez Mircea Mihai – economist

Popa Daniela – economist

 

IALOMIȚA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Petrescu Raul Alexandru –președinte ONG, specialist științe politice

Parepa Nicolae – ofițer în rezervă MAI

Dumitrașcu Bogdan – profesor

Jipescu Victoria – economist

Banu Mihai – jurist

Dincă Andreea – translator

 

SENAT

 

Andrei Alexandru – director bancă, economist

Spircu Nicolae – pensionar

Rădulescu Anișoara – medic

Efrim Vasile – subofițer MAI în rezervă

 

IAȘI

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Nichita Gheorghe – inginer economist

Tătaru Gică Sebastian – diplomat

Russo Marian – consilier juridic

Axinia Constantin – inginer

Olaru Andrei – manager

Popescu Vasile – agronom

Sîrghi Palaghiu Constantin – technician

Cazacu Ioan Tonel – profesor

Stavarache Ioan Emanuel – asistent universitar

Săcăleanu Ciprian Vasile – consilier juridic

Cozmei Mihaela – contabil

Lăzărică Ștefana – manager marketing

Grosu Ionel – inginer agronom

Chițimuș Răzvan Mihail – economist

Balașca Mihai – pensionar CFR

 

SENAT

 

Piticaș Andrei Laurențiu – pilot aeronave, profesia medic

Alexandrescu Doru – pensionar, fost inginer

Rusu Adina – nutritionist dietetician

Moldoveanu Ion Adrian – pensionar, fost inginer

Zamfir Ciprian – inginer mechanic

Doroftei Dumitru – economist

Mihai Dumitru – profesor

 

ILFOV

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Neniță Alexandra Luiza – economist

Gabriel Iordan – economist

Predeșel Daniel – inginer

Mușat Florin – antreprenor

Pintileasa Bogdan – administrator firmă

Lupșe Adela Anca – specialist marketing

Nastasiuc Andreea Brândușa – consilier juridic

 

SENAT

 

Gheorghe Gheorghe – constructor

Moldovan Ligia Elena – medic

Grădinaru Daniela Simona – consilier juridic

Oanță Emilian Marius – director

 

MARAMUREȘ

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Lihet Nistor – economist

Dincă Horațiu Severian – medic

Brânzei Dumitru – pensionar, fost ofițer MAI

Dunca Toader – pensionar, fost inginer

Tirizică Vasile – administrator

Păcurar Maria – asistent veterinar

Chiș Vasile – electromecanic telecomunicații

Codrea Vasile – agricultor

Roib Doru Vasile – șofer

 

SENAT

 

Vlașin Vasile – jurist

Preda Silviu Florin – medic stomatolog

Gașcu Călin Mircea – inginer

Mintău Ion – pensionar, fost ofițer MAI

Munteanu Dumitrescu Felicia Mihaela – dispecer

 

MEHEDINȚI

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Stroescu Cornel – manager

Marin Dorel – inginer

Bobăiceanu Marius – inginer

Călugăru Iulian Dănuț – inginer geodez

Dumangiu Daniel – marinar

Scurt Dorin – inginer

 

SENAT

 

Stana Constantin – profesor

Mitroi Aurelian – pensionar, fost ofițer

Sitaru Constantin – inginer

Bărăitaru Ion – chimist

 

MUREȘ

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Aștelean Florin Sergiu – executor judecătoresc

Lăcătușu Vlad Victor – avocat

Natea Liviu Adrian – politolog

Radu Vasile Ioan – economist

Faur Moldovan Vlad Vasile – student

 

SENAT

 

Ploeșteanu Nicolae Dragoș – profesor, jurist

Fiscutean Emil Radu – pensionar, fost ofițer MAI

Hancu Emil Sorel – pensionar, fost inginer electronist

Hărțăgan Maria – asistent veterinar

Pîncă Ioan – pensionar, fost ofițer MApN

Mureșan Ionel – profesor

 

NEAMȚ

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Cazan Sorin Dumitru – politolog

Andronic Sarmiza – specialist / trainer științele comunicării

Vornicu Georgiana – sociolog

Ioniță Veronica – administrator

Ștefan Mihai – tehnician silvic

Micu Mihai – inginer

Moraru Dănuț Constantin – inginer

Iacob ecaterina Andreea – profesor

Căescu Alexandru – economist

Grecea Constantin – fizician

 

SENAT

 

Oajdea Vasile Daniel – deputat, profesia inginer

Nedelcu Ovidiu – economist

Roșu Cristina – profesor

Cîrlig Mihai – economist

Ionel Valentin – inginer economist

 

OLT

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Ionică George Alexandru – manager, profesia economist

Mihai Alina Mariana – economist

Boagiu Mădălina Floriana – filolog

Jianu Bogdan Florinel – avocat

Marinescu Dumitru – antrenor

Bratu Marin – economist

Verdeș Iulian Răzvan – tehnician

Gușă Anamaria – contabil

 

SENAT

 

Grosu Mihai – inginer mecatronist

Grigore Victoria – avocat

Mușetescu Constantin – pensionar, fost inginer agronom

Călin Marinela Viluța – asistent medical

Ionică Marin – profesor universitar

 

PRAHOVA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Eparu Ion – profesor universitar, inginer

Ghiță Sebastian Aurelian – deputat, economist

Proșcan Emil – farmacist

Veleat Ionel – jurist

Clain Daniel – pensionar, jurist

Diaconu Veronica – profesor

Enache Ion – pensionar, economist

Ganea Mihai – inginer

Anghelescu Vlad Gheorghe – kineto-terapeut

Gheorghe Daniel – antreprenor

Florea Sorica – director vânzări

Mărăcineanu Vlad Ștefan – inginer

Popescu Gabriel – psihopedagog

Degenaru Silviu – economist

 

SENAT

 

 

Savu Daniel – senator, profesia inginer aeronave

Popină Octavian – inginer

Mihai Constantin, pensionar, profesor

Manta Adrian – inginer

Bolgiu Mihail – inginer mecanic

Moise Maria – pensionar

Crețu Carmen- șef serviciu Resurse Umane

 

SATU MARE

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Ciocan Vasile – profesor

Pop Sergiu – jurist

Sima Claudia Mariana – economist

Halas Marian Sandu – profesor

Ghencian Aurel Octavian – tehnolog

Ursu Tufenica – inspector Resurse Umane

Oprea Florica Ana – confecționer

 

SENAT

 

Marchiș Florica Marcela – manager, economist

Filip George Nistor – jurist

Rogoz Viorica – administrator

Pintea Vasile Doruț –pensionar, fost inginer

 

SĂLAJ

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Mocan Ioan – economist

Erașcu Bogdan – medic stomatolog

Mînzat Cornelia Veronica – economist

Noje Robert Aurel – șef depozit

Nechita Mariana Florina – asistent medical

Bocuț Kallai Cosmin – administrator firmă

 

SENAT

 

Tegzeș Claudiu Cosmin – inginer

Bostan Ramona Laura – consilier juridic

Mare Călin Adrian – inginer

Rusu Mariana – economist, project manager

 

SIBIU

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Frăticiu Gheorghe – deputat, inginer profesor

Rotărescu Eugen Nicolae – pensionar, jurist

Vingărzan Constantin Alin – jurist

Răpuntea Mihai Iuliana – profesor

Limbășan David Daniel – jurist

Urzică Virgil Ioan – pensionar, fost subinginer

Floriță Iuliana Ioana – medic

Dragomir Cristina Evelin – controlor calitate

 

SENAT

 

Axente Ioan – deputat, jurist

Mărginean Dumitru – șef serviciu, jurist

Floriță Ioan – inginer

Drăghiciu Amarilda Georgeta – agency manager

Pop Augustin – pensionar, fost maistru panificație

 

SUCEAVA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Danteș Ovidiu – pensionar, inginer geolog

Mustea Vasile – pensionar, inginer industria alimentară

Candrea Petru – mecanic auto

Bumbu Grigore – pensionar, artificier exploatare minieră

Zancu Georgeta – asistent

Sorohan Gheorghe – tehnician exploatări forestiere

Tîrlă Dumitru – administrator, inginer economist

Simiganovschi Stelian – jurist

Țigănescu Toader- pensionar, maistru electromecanic

Pușcaș Miron – pensionar, maistru mecanic

Toma Vasile – pensionar, topograf

Bejinariu Ioan – pensionar, tehnician normator

Dranca Maria – pensionar

 

SENAT

 

Dinuță Ioan – economist

Rusu Vasile – viceprimar

Vasiliu Laurențiu – inginer minier

Forminte Valeria – pensionar

Nemțoi Lazăr Petru – viceprimar, inginer

Sabău Lupașc Gheorghe – pensionar, fost mecanic locomotivă

 

TELEORMAN

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Florea Gabriel Dorinel – administrator societăți comerciale

Vlada Simion Florian – profesor

Stan Ionuț – antrenor fotbal

Iana Violeta – inspector Resurse Umane

Podea Florin – șef formație

Croitoru Dănuț Alexandru – economist

Sîrbu Dumitu Daniel – electronist

 

SENAT

 

Ivănică Gheorghe Dănuț – pensionar, inginer

Tiu Niculae – profesor

Cioacă Olivia – profesor

Vîlcea Traian – pensionr, fost funcționar public

 

TIMIȘ

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Claici Marius – avocat

Chelu Adrian Claudiu – expert judiciar

Sîrbu Ion Sorin Nicolae – avocat

Ioanovici Vladimir Petru – jurist

Iatan Niculiță – pensionar, jurist

Trandafir Mihaela Maria – avocat

Coraș Ana Maria Georgiana – economist

Mircea Sergiu George – inginer constructor

Domilescu Anna Maria – asistent manager

Popa Ioan Marin – fermier

Cioclade Sebastian Marian – tehnician agronom

Lavric Costel – mecanizator zootehnist

Mocanu Nicolae Florin – chef cuisine

 

SENAT

 

Demenescu Veronica Laura – profesor universitar

Cardoș Silvia – consilier juridic

Cârja Doru Octavian – manager domeniul turistic

Maxa Ovidiu Mihai – ofițer MApN în rezervă

Săulescu Simona Elena – consilier juridic

Sîrbu Ion – tehnician

 

TULCEA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Seidamet Mudin – administrator

Chiper Teodor Georgian – tehnician

Negru Iuliana – operator date

Mazăre Ion – maistru mecanic

Vătafu Neculai – pensionar, fost silvicultor

Stan Ion – șef fermă, tehnician horticol

 

SENAT

 

Bratu Iorga Radu Răzvan – avocat, practician insolvență

Chiper Marius Ciprian – director

Stirbu Ionica – operator date

Coman Niculina – contabil

 

VASLUI

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Rizea Cristian – deputat, inginer

Țîrdea George Ciprian – mediator / jurist

Gavrilaș Constantin – tehnician transporturi

Rafailă Alexandru Constantin – jurist

Lăzărescu Dorin – tehnician agronom

Ursu Fănică – pensionar, jurist

Lică Ion – administrator

Vasilache Andreea Mădălina – psiholog

Suflet Maria – farmacist

 

SENAT

 

Nechita Tiberius Daniel – electronist IT

Popovici Anton Teodor – medic

Bereschi Petru – pensionar militar

Dorobăț Petrică – apicultor

Guța Simona Marilena – lăcătuș mecanic

 

VÂLCEA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Jurcan Dorel – economist

Brăgău Florin – economist

Beu Ion Cătălin – inginer

Oncete Aurora Loredana – economist

Ionescu Adrian Constantin – inginer

Voicilă Emilian Daniel – inginer minier

Pupăză Lucian Marian – inginer automatist

Tănase Elena Liliana – economist

 

SENAT

 

Petrescu Gabriel Sorin – inginer silvic, șef serviciu OJFIR

Bugă Amelia Anișoara – inginer horticol

Diaconu Constantina – profesor

Danielescu Marinela – economist, contabil șef

 

VRANCEA

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Agrigoroaei Ionel – senator, economist

Nagler Petru Dorin – operator date, analist

Andrei Alexandra Mădălina – psiholog

Devderian Romeo Daniel – technician horticol

Iankevici Toni – antreprenor, economist

Donțu Marius – technician DTH

Calciu Bogdan Mihai – economist

 

SENAT

 

Zavragiu Ilie – manager general, economist

Stroia Cristina Ioana – director general companie, jurist

Todică Petre – contabil statistician

Voicu Adrian – administrator

 

BUCUREȘTI

 

CAMERA DEPUTAȚILOR

 

Diaconu Mihai Bogdan – deputat, jurist

Șerb Horațiu Alexandru – manager

Manolache Cristina – economist

Dinuță Mircea Alexandru – economist

Constantinescu Cosmin Andrei – cadru didactic, teolog

Enescu Ionuț – jurist

Paloș Valeriu – informatician

Piticaș Alexandru – medic stomatolog

Popa Grigore – inginer

Leoveanu Violeta – profesor

Arghir Stela – desenator tehnic

Stuparu Ionuț Cristian – junior account manager

Anton Vlad – technician stomatolog

Vlădoiu Andra Mihaela – profesor

Mihai Oana Alina – jurist

Ichim Gheorghe – economist

Tomescu Amina Diana – economist

Dobre Teodor Valentin – consilier juridic

Negrilă Mariana – administrator firmă

Tranole Ștefan – maistru

Ciaușescu Emilian – tehnician frigotehnist

Theodorescu Mariana – agent securitate aeroportuară

Floricel George – șef serviciu administrativ, inginer

Dumitrescu Marian – tehnician chimist

Popovschi Șerban – consultant juridic

Vlădescu Georgeta – pensionară, contabil

Marin Teodor – economist

Paraschiv Aurica – contabil

Mustățea Andrei Victor – consilier juridic

Gușatu Alina Ramona – economist

Vremeș Florin Mihai – medic veterinar

Cosloc Busuioc Florin – conducător auto

Gheorghe Andrei Ștefan – medic stomatolog

Burcea Dănuț Alexandru – ofițer

Burcea George Ionuț – șef Dep. tehnic și dispecerat

Cârjă Victor – pensionar, fost subinginer

Murar Carmen – pensionar, fost inspector Resurse Umane

 

SENAT

 

Bolcaș Lucian Augustin – avocat

Burlea Marin – senator, medic

Ilie Ion – pensionar, fost ofițer

Vintilă Nicolae – pensionar, fost inginer

Bejan Alexandru – pensionar, jurist

Costache Bogdan Alexandru – manager

Lungu Mihaela – pensionar, profesor

Budașcă Mihai Cosmin – fizician

Iliuță Maria – asistent medical

Fulea Marian Axente – pensionar, architect

Mihai Constantin – economist

Cilincă Eugen – pensionar, tehnician

Enache Gabriel Cristian – electrician

Voinea Laurențiu – psiholog

Cseres Iulian Silviu – technician IT

Brădeanu Mircea – tehnician, șef parc auto

Ghezila Carmen Lăcrămioara – operator casier

88 Vizualizari
 zwiększyć wytrysk

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of