Prima ta sursa de minciuna!

Lista candidatilor USL la alegerile locale

Lista candidatilor USL la fruntea bucatelor. Este:

 Bucureşti

Primăria Generală, – Sorin Oprescu, candidat independent susţinut de USL.

Primăria Sectorului 1 – Andrei Chiliman, PNL;

Primăria Sectorului 5 – Marian Vanghelie, PSD.

Primăriile Sectoarelor 2, 3, 4 şi 6 – Urmeaza inca negocierile.Si urmeaza listarea lor la bursa.

Alba

Candidat Consiliul Judeţean    –    Teodor Atanasiu  PNL

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  –    Călin Potor   PNL

Arad

Candidat Consiliul Judeţean  –     Ioan Cristina  PNL

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  –    Lia Ardelean  PC

Argeş

Candidat Consiliul Judeţean  –   Constantin Nicolescu PSD

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ   –  Tudor Pendiuc  PSD

Bacău

Candidat Consiliul Judeţean   –    Dragos Benea PSD

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  –    Romeo Stavarache PNL

Bihor

Candidat Consiliul Judeţean  –   Cornel Popa   PNL

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  – Ilie Bolojan  PNL

Bistriţa Năsăud

Candidat Consiliul Judeţean  –  Radu Moldovan PSD

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  –   Ovidiu Crețu PSD

Botoşani

Candidat Consiliul Judeţean  –  Florin Țurcanu PNL

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  – Ovidiu Portariuc PSD

Braşov

Candidat Consiliul Judeţean  –  Aristotel Căncescu PNL

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ   –  Cătălin Leonte PSD

Brăila

Candidat Consiliul Judeţean  –  Gheorghe Bunea Stancu PSD

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  – Aurel Simionescu  PSD

 

Buzău

Candidat Consiliul Judeţean  –  Cristinel Bîgiu PNL

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ   –  Constantin Boșcodeală PSD

Caraş Severin

Candidat Consiliul Judeţean –  Marcel Vela PNL

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  – Mihai Stepănescu  PSD

Călăraşi

Candidat Consiliul Judeţean  –  Răducu Filipescu PNL

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  – Dan Drăgulin  PNL

Cluj

Candidat Consiliul Judeţean      – Horea Uioreanu  PNL

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ    – Marius Nicoară  PNL

Constanţa

Candidat Consiliul Judeţean – Nicușor Constantinescu  PSD

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  –    Radu Mazăre   PSD

Covasna

Candidat Consiliul Judeţean  – Marius Obreja  PNL

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ   –    Mădălin Guruianu  PNL

Dâmboviţa

Candidat Consiliul Judeţean  –   Adrian Țuțuianu  PSD

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  –  Gabriel Grozavu PNL

Dolj 

Candidat Consiliul Judeţean  –    Ion Prioteasa  PSD

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ   –  Olguța Vasilescu  PSD

Galaţi

Candidat Consiliul Judeţean  –   Nicolae Bacalbașa   PSD

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ   – Marius Stan PNL

Giurgiu

Candidat Consiliul Judeţean   – Dumitru Beianu PNL

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ   – Lucian Iliescu PNL

Gorj

Candidat Consiliul Judeţean  – Ion Călinoiu   PSD

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  – Florin Cârciumaru   PSD

Harghita

Candidat Consiliul Judeţean    – Ioan Proca PNL

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  –    Jean Adrian Aurel  PSD

Hunedoara

Candidat Consiliul Judeţean  – Mircea Moloț   PNL

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ   –    Petru Mărginean  PC

Ialomiţa

Candidat Consiliul Judeţean –  Silvian Ciupercă   PSD

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ –   Alexandru Stoica  PSD

Iaşi

Candidat Consiliul Judeţean  –    Cristian Adomniței  PNL

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  –   Gheorghe Nichita  PSD

Ilfov 

Candidat Consiliul Judeţean   – Marian Petrache PNL

 

Maramureş

Candidat Consiliul Judeţean   –   PC – Zamfir Ciceu

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  –  Cătălin Cherecheș  PNL

Mehedinţi

Candidat Consiliul Judeţean    –  Adrian Duicu PSD

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ    – Marius Screciu  PSD

Mureş

Candidat Consiliul Judeţean    –  Ciprian Dobre  PNL

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  –  Cornel Brişcaru PSD

Neamţ

Candidat Consiliul Judeţean      –   Vlad Marcoci  PNL

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ   –    Vasile Drăguşanu   PC

Olt

Candidat Consiliul Judeţean      – Paul Stănescu    PSD

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ     – Marius Oprescu  PSD

Prahova

Candidat Consiliul Judeţean   –  Mircea Cosma   PSD

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ  –  Iulian Bădescu  PSD

Satu Mare 

Candidat Consiliul Judeţean      – Adrian Ștef  PNL

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ     – Dorel Coica   PSD

Sălaj

Candidat Consiliul Judeţean   –  Tiberiu Marc  PSD

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ     –  Radu Căpâlnășiu  PNL

Sibiu

Candidat Consiliul Judeţean    – Ioan Cindrea  PSD

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ   – Dragoș Floarea  PC

Suceava

Candidat Consiliul Judeţean   – Cătălin Nechifor  PSD

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ    – Alexandru Băișanu   PNL

Teleorman

Candidat Consiliul Judeţean      – Liviu Dragnea  PSD

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ    –   Victor Drăgușin PSD

Timiş

Candidat Consiliul Judeţean  ?

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ ?

Tulcea

Candidat Consiliul Judeţean     – Horia Teodorescu   PSD

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ    – Trifon Belacurencu  PSD

Vaslui

Candidat Consiliul Judeţean    – Dumitru Buzatu  PSD

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ   – Vasile Pavăl  PSD

Valcea

Candidat Consiliul Judeţean   – Ion Cîlea PSD

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ    – Emilian Frâncu  PNL

Vrancea 

Candidat Consiliul Judeţean   – Marian Oprişan  PSD

Candidat Primărie Municipiu Reşedinţă de Judeţ      – Decebal Bacinschi   PSD

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
1 Vizualizari

Lasă un răspuns